Koszyk (0)
Powrót do Journal

Neony Zieta Studio

Neony fascynują nas dwutorowo – estetycznie i inżynieryjnie. W narracji barw odcienie neonowe są dowodem na potencjał ludzkiej kreatywności. Wykraczają poza tradycyjne koło kolorów. Neony genialnie akcentują przestrzeń w projektowaniu wnętrz – prowokują, fascynują, szokują. Mają niepowtarzalną siłę.

zdjęcie: Jakub Kania

Chippensteel Chair zdjęcie: Rafał Ciemny

Ich charakterystyczną cechą jest magnetyzujący blask, który nieodparcie przyciąga oko. Neony balansują na cienkiej granicy między kontrowersją a fascynacją. Te wyraziste odcienie, wykraczają poza konwencjonalny spektrum, dlatego rzucają intensywne zaklęcia na nasze zmysły.

Ultraleggera Chair zdjęcie: Rafał Ciemny

Plopp zdjęcie: Jakub Kania

Neo, czyli nowe


Taka złożoność może nas dygresyjnie przeprowadzić przez pochodzenie samej nazwy „neon”. Pochodzi ona od greckiego neo/neos (νέον/νέος), co oznacza „nowy”. Po raz pierwszy użyto jej, by opisać chemiczne odkrycie gazu nazwanego później neonem, który w silnym polu elektrycznym intensywnie świeci, przypominając dzisiejsze komercyjne oświetlenie neonowe.
Interdyscyplinarne pobudki


Nasza fascynacja neonami była wyzwaniem. Poszukiwaniem żywych kontrastów w nowoczesnych przestrzeniach i zaawansowanych technik barwienia metalowych powierzchni. Często tak pracujemy w Zieta Studio. Subtelnie przemieszczamy się pomiędzy inżynierią materiałową a estetyką.
Drab Hanger zdjęcie: Jakub Kania

Chippensteel Chair zdjęcie: Jakub Kania

Nowe neonowe


W Zieta Studio pierwszą neonową, nową przygodą była koloryzacja naszej ikony, stołka PLOPP. Metalowy obiekt w neonowych odcieniach nabrał jeszcze bardziej „zabawkowego” charakteru – bo nieraz jest tak nazywany „dmuchaną zabawką”. Te pociągające barwy nałożyliśmy również na inne obiekty.
Pin Set zdjęcie: Jakub Kania

W świetle neonów USA


Ich blask, w pełnej krasie ukazał się odwiedzającym nowojorskie targi ICFF i WantedDesign Manhattan 2023. Neony Zieta Studio wkradły się w serca amerykańskiej sceny projektowej – co dumnie poświadcza wyróżnienie w kategorii obiektów dekoracyjnych dla naszego stoiska.
 
Obecnie te same neonowe eksperymenty prezentujemy w historycznym budynku C.H. Renoma. W sercu Wrocławia, mieście, w którym prowadzimy prace projektowo-badawcze Zieta Studio.

>>> ICFF 2023
Plopp zdjęcie: Rafał Ciemny

Nie przegap

Zieta Studio na ICFF

Stoisko 1135, Javits Center, Nowy Jork

Stoisko 1135, Javits Center, Nowy Jork

Prosimy wybrać preferowany język i walutę, aby proces zakupowy był przyjemniejszy.
Wybór można zawsze zmienić w menu na górze
Akceptuję