Koszyk (0)

Pytania i odpowiedzi
na ważne zagadnienia

Proces zakupowy

Ceny podane na stronie są cenami brutto. Zmienią się one odpowiednio podczas procesu realizacji transakcji, w zależności od tego, gdzie wysyłasz i skąd jesteś.
 • Niektóre produkty wymagają indywidualnej wyceny dla zamawiającego. Może to być spowodowane zmiennymi cenami materiału lub komponentów, procesem produkcyjnym uruchamianym na zamówienie lub procesem dopasowania produktu do wymagań klienta. 
 • Produkty oznaczone jako “coming soon” nie są jeszcze ostatecznie wycenione z uwagi na zmienne ceny materiału i nie są one dostępne w sprzedaży do momentu ich premiery, można natomiast zapisać się na listę zainteresowanych.Dostawcą płatności jest międzynarodowa, zaufana firma Przelewy24. Oferuje szybkie przelewy, płatność kartą Visa/Maestro, użycie portfeli cyfrowych Google i Apple, BLIK, przelew tradycyjny. Link jest ważny przez 30 dni do pierwszej próby płatności, po otwarciu linku jest już ważny tylko przez 24h.
 • Jeśli w opcjach zapłaty nie istnieje odpowiadająca Ci metoda płatności, prosimy o kontakt, może będziemy w stanie pomóc. Najbezpieczniejszą metodą będzie dokonanie przelewu z nr zamówienia w tytule.
 • Nr zamówienia znajdziesz w panelu klienta (jeśli jesteś zarejestrowany na naszej stronie) lub w potwierdzeniu mailowym. • Tak, oprócz potwierdzenia z Twojego banku, otrzymasz od nas kilka powiadomień. Będą to: Podsumowanie transakcji, przyjęcie zamówienia, potwierdzenie wyprodukowania lub gotowości do wysyłki, nr śledzenia wysyłki.
 • Możesz też sprawdzić status zamówienia w panelu klienta, jeśli założyłeś konto. • Jeśli zmiana dotyczy sposobu płatności, to prosimy o kontakt. Na koncie klienta znajdziesz kontakt do opiekuna na twój kraj. Będzie to najszybsza forma kontaktu.
 • Jeśli zmiana dotyczy ilości zakupionych produktów, to prosimy o kontakt. Zamówienie zostanie anulowane, przygotujemy nowe zamówienie, z nową wyceną transportu i wyślemy Ci link do płatności. Nowe zamówienie również będzie dostępne na koncie klienta.
 • Jeśli produkt jest dostępny na magazynie, to na jego stronie znajdzie się informacja o “dostępności magazynowej”. Po otrzymaniu płatności produkt zostanie zarezerwowany i przygotowany do wysyłki. W innym przypadku zastrzegamy sobie kilkutygodniowy (4-12 tygodni) proces produkcji, w zależności od bieżącego harmonogramu produkcyjnego. Niemniej produkty zamówione przez stronę www posiadają priorytet.
 • Jeśli twoje zamówienie przewiduje produkty, które nie posiadają “szybkiej wysyłki”, to zamówienie zostanie wysłane dopiero po skompletowaniu całości (np. po wyprodukowaniu pozycji zamówienia).
 • Jeśli chcesz otrzymać produkty z “szybką wysyłką” wcześniej, to radzimy podzielić zamówienie na dwa zamówienia: na jedno z produktami dostępnymi na magazynie i na drugie wymagające produkcji.
W przyszłości taka informacja będzie podana w mailu. Obecnie prosimy o kontakt z opiekunem na kraj (lub widocznym w koncie klienta) z zapytaniem o szacowany termin produkcji, podając nr zamówienia.
W “Where to find us” możesz sprawdzić, czy nie ma sklepu, galerii lub sklepu online z twojego lub bliskiego Ci regionu. Jeśli nasi partnerzy posiadają interesujący Cię produkt, zachęcamy do bezpośredniego zakupu, prawdopodobnie zapłacisz wtedy mniej za wysyłkę i wesprzesz lokalny biznes.
 • Default prices are gross without shipping. It can change at the checkout, it depends on the destination or VAT number. 
 • Cena na stronie dla klienta detalicznego z EU zawiera podatki, ale bez ceny transportu. 
 • Przy wysyłce do krajów spoza EU lub na firmę w EU cena nie zawiera podatku i transportu.
 • W przypadku wysyłki na terenie Polski cena zawiera podatek VAT (zarówno dla klientów detalicznych i jak i firmowych), bez ceny transportu.
 • Jeśli założysz konto klienta, wpiszesz domyślny adres, VAT, i będziesz przeglądał jako zalogowany, to ceny na stronie będą wyświetlać się wg powyższego schematu.
Tak, najlepiej skontaktuj się z opiekunem klienta przypisanym do twojego kraju lub poprzez czat, formularz, lub na ogólny email shop@zieta.pl 

Produkty

 • Używane przez nas zdjęcia należy traktować jako poglądowe. Dokładamy wszelkich starań, aby ukazane kolory były bliskie rzeczywistości, ale na adekwatność ich wyświetlania mają wpływ ustawienia monitora i warunki oświetleniowe przeglądającego stronę. Należy również pamiętać, że produkty wykonane z polerowanej stali nierdzewnej odbijają kolory otoczenia, co wpływa na ich odbiór wizualny. Sugerujemy również nie oceniać rozmiaru produktu na podstawie zdjęcia, tylko na podstawie podanych wymiarów. Opcja wirtualnego umiejscowienia produktu w przestrzeni za pomocą telefonu/tabletu jest tylko i wyłącznie poglądowa i nie może stanowić podstawy do oceny rzeczywistego wymiaru.
 • Proces produkcyjny również może powodować nieznaczne różnice pomiędzy produktami (np. w formie, kolorze, strukturze). Sprawia to, że każdy produkt jest unikalny. • Produkty obecnie produkowane i sprzedawane przez nas poprzez stronę posiadają cenę lub przycisk do zadania pytania. Produkty, które wyszły z produkcji mogą być jeszcze dostępne u naszych partnerów i sugerujemy zakup u nich.
 • Niektóre produkty są produkowane na zamówienie i nie pojawiają się w bieżącej ofercie. Sugerujemy kontakt lub przeczytanie więcej informacji w sekcji “Customization” lub na podstronie “Custom orders”.
 • Niektóre produkty były lub są limitowane. Po osiągnięciu limitu nie produkujemy więcej dokładnie takich samych produktów. • Na podstronie każdego produktu znajdują się informacje o wymiarach, 
 • Informacje o wagach można znaleźć w karcie produktu. Dostępna jest na podstronie produktu w sekcji z plikami lub w “download center”. Do tego trzeba doliczyć wagę opakowania. Większe i cięższe produkty pakowane są w skrzynie. Waga z opakowaniem powinna znajdować się w karcie produktu.
 • Najlżejsze produkty z danej kategorii są wykonane z aluminium. • Tak, są dostępne na podstronie produktu w sekcji z plikami oraz w “download center”

 • Dla niektórych produktów umożliwiamy wybór materiału, z jakiego są zrobione. Produkty malowane proszkowo zrobione są z wytrzymałej stali czarnej. Produkty o powierzchni lustrzanej lub szczotkowanej zrobione są ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej (inox). Ich waga jest podobna. Produkty wykonane z miedzi są zabezpieczone lakierem bezbarwnym, w celu spowolnienia procesu oksydacji. Produkty wykonane z miedzi są wyłącznie dekoracyjne. Najlżejsze, ale też droższe z uwagi na cenę materiału i proces technologiczny, są obiekty aluminiowe,
 • Obiekty surowe, nie pokryte żadną powłoką, podlegają naturalnym procesom starzenia i głównie dla tego efektu są wybierane (np. surowa stal, obiekty z kolekcji Heat, surowa miedź, surowe aluminium). Ich kolor i struktura ulega z czasem zmianie - prosimy o świadomy wybór tego typu produktu.
 • W przypadku blatów lub wykończenia skórzanego, dokładne informacje o typie użytego materiału znajdują się w karcie produktu. • Nasze obiekty domyślnie przeznaczone są do użycia wewnątrz pomieszczeń w normalnych warunkach. Do pomieszczeń o dużej wilgotności polecamy produkty ze stali nierdzewnej (inox) lub aluminiowe (np. do łazienek).
 • Produkty wykonane ze stali czarnej, malowane proszkowo, mogą zacząć korodować, jeśli uszkodzeniu uległa powłoka.
 • Produkty surowe (bez lakieru) w swoim założeniu mają ulegać powolnemu starzeniu, a więc na ich powierzchni mogą zachodzić naturalne zmiany (patynowanie, korozja, przebarwienia). Dotyczy to np. siedzisk bez pokrycia, kolekcji The Heat.  


Możliwości customizacji  zostały szerzej opisane w dziale “Customization” lub na podstronie “Custom order”
W zależności od produktu, mogą to być: guma, silikon, plastik, filc, skóra, kamień, beton, szkło, drewno. Staramy się stosować tylko tyle nienaturalnych elementów ile jest to wymagane do funkcjonowania produktu. Wszystkie materiały dobieramy przede wszystkim pod kątem jakości.
 • Zastosowanie autorskiej technologii produkcji FiDU pozwala na tworzenie nietypowych form metalowych, które są przy okazji lekkie i wytrzymałe, których nie da się osiągnąć w innych technologiach, zachowując te same cechy.
 • Większość naszych obiektów posiada na powierzchni nieprzewidywalną formę fałd, w zaprojektowanych miejscach, co nazywamy kontrolowaną utratą kontroli. Jest to unikalna metoda na powtarzalne tworzenie unikatowości każdego produktu, przy jednoczesnym zachowaniu jego istoty i przeznaczenia.


 • Blat jest obiektem bardzo personalnym, zazwyczaj dopasowanym do wnętrza. Na tym etapie, poza wybranymi modelami, oferujemy gotowe konstrukcje bez określonych blatów.
 • Możemy zaproponować dopasowany, wysokiej jakości blat betonowy, drewniany, kamienny lub szklany we współpracy z naszymi sprawdzonymi partnerami, a także dopasowaną konstrukcję stołową. W tym celu prosimy o kontakt mailowy ze wskazaniem pożądanej konstrukcji, a także kilka zdań o miejscu przeznaczenia. 


Stoły G-Table są projektowane generatywnie na podstawie parametrów otrzymanych z rozmowy z klientami. Są tworzone w pełni jednostkowo pod konkretne potrzeby odbiorcy, miejsca przeznaczenia. Nie tworzymy dokładnie takich samych G-Tabli, a przprowadzamy klienta przez proces współtworzenia obiektu współgrającego z jego przestrzenią.
Najszybszą weryfikacją jest użycie magnesu. Powinien być przyciągany do stali czarnej, nawet pomalowanej. Magnes nie będzie trzymał się za to: aluminium, stali nierdzewnej, miedzi, plastiku.

Dostawa i wysyłka

 • Zazwyczaj wysyłamy na cały świat, ale nie wszystkie kraje w naszym sklepie internetowym mają ceny dostawy. Jeśli chcesz dostawę poza UE*, zostaniesz poproszony o wysłanie zapytania o cenę wysyłki przy kasie. Obliczymy go tak szybko, jak to możliwe i poprosimy o akceptację lub odrzucenie. Cena zależy od rodzaju produktu, jego wymiarów i wagi, opakowania, środka transportu itp.
 • *Ceny dostawy są stałe dla: UE, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Norwegii.
 • Ze względu na obecną sytuację nie wysyłamy bezpośrednio do Federacji Rosyjskiej ani na Białoruś.
 • Sprawdź w „Gdzie nas znaleźć” naszych partnerów w pobliżu.

 • Ogólna cena wysyłki zamówionych produktów na terenie UE* zostanie wyświetlona przy kasie. Korzystamy wyłącznie z usług kurierów/firm spedycyjnych.
 • Pakowanie i wysyłka produktów ciężkich/ponadgabarytowych lub produktów niestandardowych, takich jak stoły G, jest zawsze wyceniane indywidualnie, nawet dla krajów UE.
 • Ceny wysyłki poza UE będą ustalane indywidualnie i przedstawiane do akceptacji.
 • Dostawa może być tańsza, jeśli zamówisz u sprzedawcy w swoim kraju lub kraju sąsiednim. Naszych partnerów można znaleźć w zakładce „Gdzie nas znaleźć”.

Przy kasie możesz zobaczyć opcję „Zapytaj o kalkulację kosztów wysyłki” z różnych powodów: Twój kraj znajduje się poza UE* lub chcesz kupić produkt ponadgabarytowy lub niestandardowy. W związku z tym będziemy musieli oszacować koszty boksu lub koszty wysyłki.
 • Zależy to od dostępności produktów, miejsca docelowego, ogólnej spedycji lub efektywności firm kurierskich.
 • Jeśli zamówiony produkt znajduje się w magazynie, a wybrane miejsce docelowe znajduje się na terenie UE*, dostawa powinna nastąpić w ciągu 3-5 dni roboczych.
 • Jeśli produkt jest dostępny w magazynie, dokładna informacja pojawi się na stronie produktu oraz w koszyku
 • W przypadku krajów spoza UE może to potrwać do 30 dni, wszystko ze względu na lokalne procedury i rodzaj transportu.
 • W przypadku konieczności wyprodukowania produktu (nie ma go na magazynie) należy dodać kilka tygodni do całkowitego czasu realizacji (4-12 tygodni w zależności od produktu)
 • Zalecamy sprawdzenie w „Gdzie nas znaleźć” naszych partnerów w pobliżu Ciebie lub miejsca docelowego wysyłki.

Zieta Studio nie dokonuje uzgodnień ani nie pokrywa ceł importowych i podatków. Kupujący ponosi za nie odpowiedzialność. Skontaktuj się z lokalnym agentem celnym.
Używamy standardowego kartonu z recyklingu dla większości produktów. Większe lub cięższe produkty są pakowane w dedykowaną skrzynię.
Odbiorca po otrzymaniu uszkodzonej przesyłki powinien podpisać protokół szkody w obecności kuriera/dostawcy oraz sfotografować uszkodzenie przesyłki. Następnie prześlij nam zdjęcia, numer zamówienia i opis problemu. W przypadku niezastosowania się do w/w wytycznych reklamacja dostawy towaru uszkodzonego przez przewoźnika zostanie odrzucona.
Wszystkie stoły są pakowane w dedykowaną skrzynię do wysyłki. Ponieważ skrzynia jest zwykle duża i ciężka, możesz potrzebować dodatkowych pomocnych rąk.
Przesyłka niedostarczona z jakiegokolwiek powodu będzie czekać kilka dni w lokalnym magazynie spedytora, aby sfinalizować dostawę. Jeśli tak się nie stanie, przesyłka zostanie zwrócona do Ziety. Kupujący zostanie obciążony kosztem nowej dostawy.
W “Gdzie jesteśmy” możesz sprawdzić, czy nie ma sklepu, galerii lub sklepu online z twojego lub bliskiego Ci regionu. Jeśli nasi partnerzy posiadają interesujący Cię produkt, zachęcamy do bezpośredniego zakupu, prawdopodobnie zapłacisz wtedy mniej za wysyłkę i wesprzesz lokalny biznes.
Więcej informacji o procesie zwrotów na: zieta.pl/return or zieta.pl/warranty

Rozpakowanie i utrzymanie

 • Obejrzyj dobrze opakowanie w obecności kuriera, czy nie jest uszkodzone.
 • Nasze produkty w większości są wysoce polerowane. Sugerujemy użycie miękkich rękawiczek w celu ochrony produktu przed porysowanie i zatłuszczeniem.
 • Sprawdź dobrze paczkę. Powinny być elementy montażowe*, instrukcja, gwarancja.
 • Nie wyrzucaj od razu opakowania i zabezpieczeń, sprawdź najpierw produkt. Zwłaszcza opakowania w formie skrzyń radzimy przechować.
 • Zapoznaj się z instrukcją.Sprawdź raz jeszcze opakowanie, nie wyrzucaj go od razu. Jeżeli elementów montażowych faktycznie brak, skontaktuj się z nami, prześlij zdjęcie karty gwarancyjnej i etykiety na opakowaniu.
Sprawdź raz jeszcze opakowanie, nie wyrzucaj go od razu. Jeżeli szablonu faktycznie brak, wejdź na stronę Download, pobierz właściwy plik i wydrukuj go w skali 1:1
W opakowaniu powinna być dołączona instrukcja. Instrukcję można również pobrać z Download centre. Sugerujemy używanie miękkich rękawiczek, aby uniknąć zarysowania powierzchni.
Wg instrukcji załączonej w opakowaniu. Instrukcję można również pobrać z Download centre.
 • Pojawienie się drobnych rys na wysoce polerowanych produktach jest naturalnym procesem. Drobne rysy można spolerować. Radzimy w tym celu skorzystać z profesjonalnego serwisu.
 • Pojawienie się przebarwień lub rdzy na produktach surowych, industrialnych, np. The Heat, Copper, Raw jest naturalnym procesem starzenia tych produktów, efektem zamierzonym. Proponujemy nic z tym nie robić, poza podziwianiem, a być może  wykonaniem fotograficznej dokumentacji tego zjawiska do własnej kolekcji.
Lustro można zrotować pod dowolnym kątem . Sugerujemy mocować wg dołączonej instrukcji lub wg schematu dołączonego do konstelacji. Schematu można również pobrać na podstronie CONSTELATIONS lub DOWNLOAD CENTER

Gdzie można nas znaleźć

W tej chwili nasze studio i zakład produkcyjny nie są otwarte dla zwiedzających ani nieplanowanych wizyt. Obecnie nie prowadzimy sprzedaży w naszym Studio Office.
W zakładce „Gdzie nas znaleźć” znajdziesz galerie, muzea lub lokalnych sprzedawców z naszymi produktami. Na wystawach czasowych czy targach branżowych prezentujemy szeroką gamę naszych produktów, dlatego warto je odwiedzić.

Relacje

 • Tak, Zieta Studio realizuje projekty biznesowe w szerokim zakresie. Nasi projektanci mogą stworzyć zarówno sam koncept produktu z uwzględnieniem wymagań produkcyjnych, uzupełniając to DNA marki Zieta, a także stworzyć unikalny produkt w technologii FiDU na wyłączność.
 • Przykłady relacji biznesowych możesz zobaczyć w Special Projects Owszem, w zakresie działań medialnych lub jednorazowych akcji biznesowych
Owszem, najlepiej w formie barterowej. Zależy od zakresu, formy, długości relacji.

 • Jeśli jest to projekt non-profit, edukacyjny, to jak najbardziej. 
 • Jeśli jest to projekt biznesowy, również, ale prosimy o kontakt. Jeśli projekt zostanie zaakceptowany, zaproponujemy nasz znak ‘approved’, a nawet relację partnerską. Personalizacja

 • Podstawowa kustomizacja jest zapewniona przez konfigurator - w rozmiarze, materiale i kolorze
 • Możemy zmienić kolor na inny z palety RAL, ale przy większych zamówieniach. W tym celu prosimy o kontakt mailowy.
 • Dodatkowo możemy wykonać grawer za opłatą. W tym celu prosimy o kontakt mailowy.
 • Konstrukcje stołowe możemy również dostosować na długość i szerokość pod konkretny blat. W tym celu prosimy o kontakt mailowy.Tak, konstrukcje stołowe możemy również dostosować na długość i szerokość pod konkretny blat. W tym celu prosimy o kontakt mailowy.
Możemy zaproponować dopasowany, wysokiej jakości blat betonowy, drewniany, kamienny lub szklany we współpracy z naszymi sprawdzonymi partnerami, a także dopasowaną konstrukcję stołową. W tym celu prosimy o kontakt mailowy ze wskazaniem pożądanej konstrukcji, a także kilka zdań o miejscu przeznaczenia. 
Stoły G-Table są projektowane generatywnie na podstawie parametrów otrzymanych z rozmowy z klientami. Są tworzone w pełni jednostkowo pod konkretne potrzeby odbiorcy, miejsca przeznaczenia. Nie tworzymy dokładnie takich samych G-Tabli, a przeprowadzamy klienta przez proces współtworzenia obiektu współgrającego z jego przestrzenią.
Co do zasady nie. Mimo wszystko prosimy o kontakt mailowy w tym temacie.
 • Jako Zieta Studio możemy zaprojektować i stworzyć unikalny produkt lub obiekt artystyczny we współpracy ze znanymi designerami lub artystami.
 • Zieta Studio realizuje również projekty biznesowe w szerokim zakresie. Nasi projektanci mogą stworzyć zarówno sam koncept produktu z uwzględnieniem wymagań produkcyjnych, wzbogacając to o DNA marki Zieta, a także stworzyć unikalny produkt w technologii FiDU na wyłączność.
 • Przykłady relacji biznesowych możesz zobaczyć w Special Projects Ceny podane na stronie są cenami brutto. Zmienią się one odpowiednio podczas procesu realizacji transakcji, w zależności od tego, gdzie wysyłasz i skąd jesteś.
 • Niektóre produkty wymagają indywidualnej wyceny dla zamawiającego. Może to być spowodowane zmiennymi cenami materiału lub komponentów, procesem produkcyjnym uruchamianym na zamówienie lub procesem dopasowania produktu do wymagań klienta. 
 • Produkty oznaczone jako “coming soon” nie są jeszcze ostatecznie wycenione z uwagi na zmienne ceny materiału i nie są one dostępne w sprzedaży do momentu ich premiery, można natomiast zapisać się na listę zainteresowanych.Dostawcą płatności jest międzynarodowa, zaufana firma Przelewy24. Oferuje szybkie przelewy, płatność kartą Visa/Maestro, użycie portfeli cyfrowych Google i Apple, BLIK, przelew tradycyjny. Link jest ważny przez 30 dni do pierwszej próby płatności, po otwarciu linku jest już ważny tylko przez 24h.
 • Jeśli w opcjach zapłaty nie istnieje odpowiadająca Ci metoda płatności, prosimy o kontakt, może będziemy w stanie pomóc. Najbezpieczniejszą metodą będzie dokonanie przelewu z nr zamówienia w tytule.
 • Nr zamówienia znajdziesz w panelu klienta (jeśli jesteś zarejestrowany na naszej stronie) lub w potwierdzeniu mailowym. • Tak, oprócz potwierdzenia z Twojego banku, otrzymasz od nas kilka powiadomień. Będą to: Podsumowanie transakcji, przyjęcie zamówienia, potwierdzenie wyprodukowania lub gotowości do wysyłki, nr śledzenia wysyłki.
 • Możesz też sprawdzić status zamówienia w panelu klienta, jeśli założyłeś konto. • Jeśli zmiana dotyczy sposobu płatności, to prosimy o kontakt. Na koncie klienta znajdziesz kontakt do opiekuna na twój kraj. Będzie to najszybsza forma kontaktu.
 • Jeśli zmiana dotyczy ilości zakupionych produktów, to prosimy o kontakt. Zamówienie zostanie anulowane, przygotujemy nowe zamówienie, z nową wyceną transportu i wyślemy Ci link do płatności. Nowe zamówienie również będzie dostępne na koncie klienta.
 • Jeśli produkt jest dostępny na magazynie, to na jego stronie znajdzie się informacja o “dostępności magazynowej”. Po otrzymaniu płatności produkt zostanie zarezerwowany i przygotowany do wysyłki. W innym przypadku zastrzegamy sobie kilkutygodniowy (4-12 tygodni) proces produkcji, w zależności od bieżącego harmonogramu produkcyjnego. Niemniej produkty zamówione przez stronę www posiadają priorytet.
 • Jeśli twoje zamówienie przewiduje produkty, które nie posiadają “szybkiej wysyłki”, to zamówienie zostanie wysłane dopiero po skompletowaniu całości (np. po wyprodukowaniu pozycji zamówienia).
 • Jeśli chcesz otrzymać produkty z “szybką wysyłką” wcześniej, to radzimy podzielić zamówienie na dwa zamówienia: na jedno z produktami dostępnymi na magazynie i na drugie wymagające produkcji.
W przyszłości taka informacja będzie podana w mailu. Obecnie prosimy o kontakt z opiekunem na kraj (lub widocznym w koncie klienta) z zapytaniem o szacowany termin produkcji, podając nr zamówienia.
W “Where to find us” możesz sprawdzić, czy nie ma sklepu, galerii lub sklepu online z twojego lub bliskiego Ci regionu. Jeśli nasi partnerzy posiadają interesujący Cię produkt, zachęcamy do bezpośredniego zakupu, prawdopodobnie zapłacisz wtedy mniej za wysyłkę i wesprzesz lokalny biznes.
 • Default prices are gross without shipping. It can change at the checkout, it depends on the destination or VAT number. 
 • Cena na stronie dla klienta detalicznego z EU zawiera podatki, ale bez ceny transportu. 
 • Przy wysyłce do krajów spoza EU lub na firmę w EU cena nie zawiera podatku i transportu.
 • W przypadku wysyłki na terenie Polski cena zawiera podatek VAT (zarówno dla klientów detalicznych i jak i firmowych), bez ceny transportu.
 • Jeśli założysz konto klienta, wpiszesz domyślny adres, VAT, i będziesz przeglądał jako zalogowany, to ceny na stronie będą wyświetlać się wg powyższego schematu.
Tak, najlepiej skontaktuj się z opiekunem klienta przypisanym do twojego kraju lub poprzez czat, formularz, lub na ogólny email shop@zieta.pl 
 • Używane przez nas zdjęcia należy traktować jako poglądowe. Dokładamy wszelkich starań, aby ukazane kolory były bliskie rzeczywistości, ale na adekwatność ich wyświetlania mają wpływ ustawienia monitora i warunki oświetleniowe przeglądającego stronę. Należy również pamiętać, że produkty wykonane z polerowanej stali nierdzewnej odbijają kolory otoczenia, co wpływa na ich odbiór wizualny. Sugerujemy również nie oceniać rozmiaru produktu na podstawie zdjęcia, tylko na podstawie podanych wymiarów. Opcja wirtualnego umiejscowienia produktu w przestrzeni za pomocą telefonu/tabletu jest tylko i wyłącznie poglądowa i nie może stanowić podstawy do oceny rzeczywistego wymiaru.
 • Proces produkcyjny również może powodować nieznaczne różnice pomiędzy produktami (np. w formie, kolorze, strukturze). Sprawia to, że każdy produkt jest unikalny. • Produkty obecnie produkowane i sprzedawane przez nas poprzez stronę posiadają cenę lub przycisk do zadania pytania. Produkty, które wyszły z produkcji mogą być jeszcze dostępne u naszych partnerów i sugerujemy zakup u nich.
 • Niektóre produkty są produkowane na zamówienie i nie pojawiają się w bieżącej ofercie. Sugerujemy kontakt lub przeczytanie więcej informacji w sekcji “Customization” lub na podstronie “Custom orders”.
 • Niektóre produkty były lub są limitowane. Po osiągnięciu limitu nie produkujemy więcej dokładnie takich samych produktów. • Na podstronie każdego produktu znajdują się informacje o wymiarach, 
 • Informacje o wagach można znaleźć w karcie produktu. Dostępna jest na podstronie produktu w sekcji z plikami lub w “download center”. Do tego trzeba doliczyć wagę opakowania. Większe i cięższe produkty pakowane są w skrzynie. Waga z opakowaniem powinna znajdować się w karcie produktu.
 • Najlżejsze produkty z danej kategorii są wykonane z aluminium. • Tak, są dostępne na podstronie produktu w sekcji z plikami oraz w “download center”

 • Dla niektórych produktów umożliwiamy wybór materiału, z jakiego są zrobione. Produkty malowane proszkowo zrobione są z wytrzymałej stali czarnej. Produkty o powierzchni lustrzanej lub szczotkowanej zrobione są ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej (inox). Ich waga jest podobna. Produkty wykonane z miedzi są zabezpieczone lakierem bezbarwnym, w celu spowolnienia procesu oksydacji. Produkty wykonane z miedzi są wyłącznie dekoracyjne. Najlżejsze, ale też droższe z uwagi na cenę materiału i proces technologiczny, są obiekty aluminiowe,
 • Obiekty surowe, nie pokryte żadną powłoką, podlegają naturalnym procesom starzenia i głównie dla tego efektu są wybierane (np. surowa stal, obiekty z kolekcji Heat, surowa miedź, surowe aluminium). Ich kolor i struktura ulega z czasem zmianie - prosimy o świadomy wybór tego typu produktu.
 • W przypadku blatów lub wykończenia skórzanego, dokładne informacje o typie użytego materiału znajdują się w karcie produktu. • Nasze obiekty domyślnie przeznaczone są do użycia wewnątrz pomieszczeń w normalnych warunkach. Do pomieszczeń o dużej wilgotności polecamy produkty ze stali nierdzewnej (inox) lub aluminiowe (np. do łazienek).
 • Produkty wykonane ze stali czarnej, malowane proszkowo, mogą zacząć korodować, jeśli uszkodzeniu uległa powłoka.
 • Produkty surowe (bez lakieru) w swoim założeniu mają ulegać powolnemu starzeniu, a więc na ich powierzchni mogą zachodzić naturalne zmiany (patynowanie, korozja, przebarwienia). Dotyczy to np. siedzisk bez pokrycia, kolekcji The Heat.  


Możliwości customizacji  zostały szerzej opisane w dziale “Customization” lub na podstronie “Custom order”
W zależności od produktu, mogą to być: guma, silikon, plastik, filc, skóra, kamień, beton, szkło, drewno. Staramy się stosować tylko tyle nienaturalnych elementów ile jest to wymagane do funkcjonowania produktu. Wszystkie materiały dobieramy przede wszystkim pod kątem jakości.
 • Zastosowanie autorskiej technologii produkcji FiDU pozwala na tworzenie nietypowych form metalowych, które są przy okazji lekkie i wytrzymałe, których nie da się osiągnąć w innych technologiach, zachowując te same cechy.
 • Większość naszych obiektów posiada na powierzchni nieprzewidywalną formę fałd, w zaprojektowanych miejscach, co nazywamy kontrolowaną utratą kontroli. Jest to unikalna metoda na powtarzalne tworzenie unikatowości każdego produktu, przy jednoczesnym zachowaniu jego istoty i przeznaczenia.


 • Blat jest obiektem bardzo personalnym, zazwyczaj dopasowanym do wnętrza. Na tym etapie, poza wybranymi modelami, oferujemy gotowe konstrukcje bez określonych blatów.
 • Możemy zaproponować dopasowany, wysokiej jakości blat betonowy, drewniany, kamienny lub szklany we współpracy z naszymi sprawdzonymi partnerami, a także dopasowaną konstrukcję stołową. W tym celu prosimy o kontakt mailowy ze wskazaniem pożądanej konstrukcji, a także kilka zdań o miejscu przeznaczenia. 


Stoły G-Table są projektowane generatywnie na podstawie parametrów otrzymanych z rozmowy z klientami. Są tworzone w pełni jednostkowo pod konkretne potrzeby odbiorcy, miejsca przeznaczenia. Nie tworzymy dokładnie takich samych G-Tabli, a przprowadzamy klienta przez proces współtworzenia obiektu współgrającego z jego przestrzenią.
Najszybszą weryfikacją jest użycie magnesu. Powinien być przyciągany do stali czarnej, nawet pomalowanej. Magnes nie będzie trzymał się za to: aluminium, stali nierdzewnej, miedzi, plastiku.
 • Zazwyczaj wysyłamy na cały świat, ale nie wszystkie kraje w naszym sklepie internetowym mają ceny dostawy. Jeśli chcesz dostawę poza UE*, zostaniesz poproszony o wysłanie zapytania o cenę wysyłki przy kasie. Obliczymy go tak szybko, jak to możliwe i poprosimy o akceptację lub odrzucenie. Cena zależy od rodzaju produktu, jego wymiarów i wagi, opakowania, środka transportu itp.
 • *Ceny dostawy są stałe dla: UE, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Norwegii.
 • Ze względu na obecną sytuację nie wysyłamy bezpośrednio do Federacji Rosyjskiej ani na Białoruś.
 • Sprawdź w „Gdzie nas znaleźć” naszych partnerów w pobliżu.

 • Ogólna cena wysyłki zamówionych produktów na terenie UE* zostanie wyświetlona przy kasie. Korzystamy wyłącznie z usług kurierów/firm spedycyjnych.
 • Pakowanie i wysyłka produktów ciężkich/ponadgabarytowych lub produktów niestandardowych, takich jak stoły G, jest zawsze wyceniane indywidualnie, nawet dla krajów UE.
 • Ceny wysyłki poza UE będą ustalane indywidualnie i przedstawiane do akceptacji.
 • Dostawa może być tańsza, jeśli zamówisz u sprzedawcy w swoim kraju lub kraju sąsiednim. Naszych partnerów można znaleźć w zakładce „Gdzie nas znaleźć”.

Przy kasie możesz zobaczyć opcję „Zapytaj o kalkulację kosztów wysyłki” z różnych powodów: Twój kraj znajduje się poza UE* lub chcesz kupić produkt ponadgabarytowy lub niestandardowy. W związku z tym będziemy musieli oszacować koszty boksu lub koszty wysyłki.
 • Zależy to od dostępności produktów, miejsca docelowego, ogólnej spedycji lub efektywności firm kurierskich.
 • Jeśli zamówiony produkt znajduje się w magazynie, a wybrane miejsce docelowe znajduje się na terenie UE*, dostawa powinna nastąpić w ciągu 3-5 dni roboczych.
 • Jeśli produkt jest dostępny w magazynie, dokładna informacja pojawi się na stronie produktu oraz w koszyku
 • W przypadku krajów spoza UE może to potrwać do 30 dni, wszystko ze względu na lokalne procedury i rodzaj transportu.
 • W przypadku konieczności wyprodukowania produktu (nie ma go na magazynie) należy dodać kilka tygodni do całkowitego czasu realizacji (4-12 tygodni w zależności od produktu)
 • Zalecamy sprawdzenie w „Gdzie nas znaleźć” naszych partnerów w pobliżu Ciebie lub miejsca docelowego wysyłki.

Zieta Studio nie dokonuje uzgodnień ani nie pokrywa ceł importowych i podatków. Kupujący ponosi za nie odpowiedzialność. Skontaktuj się z lokalnym agentem celnym.
Używamy standardowego kartonu z recyklingu dla większości produktów. Większe lub cięższe produkty są pakowane w dedykowaną skrzynię.
Odbiorca po otrzymaniu uszkodzonej przesyłki powinien podpisać protokół szkody w obecności kuriera/dostawcy oraz sfotografować uszkodzenie przesyłki. Następnie prześlij nam zdjęcia, numer zamówienia i opis problemu. W przypadku niezastosowania się do w/w wytycznych reklamacja dostawy towaru uszkodzonego przez przewoźnika zostanie odrzucona.
Wszystkie stoły są pakowane w dedykowaną skrzynię do wysyłki. Ponieważ skrzynia jest zwykle duża i ciężka, możesz potrzebować dodatkowych pomocnych rąk.
Przesyłka niedostarczona z jakiegokolwiek powodu będzie czekać kilka dni w lokalnym magazynie spedytora, aby sfinalizować dostawę. Jeśli tak się nie stanie, przesyłka zostanie zwrócona do Ziety. Kupujący zostanie obciążony kosztem nowej dostawy.
W “Gdzie jesteśmy” możesz sprawdzić, czy nie ma sklepu, galerii lub sklepu online z twojego lub bliskiego Ci regionu. Jeśli nasi partnerzy posiadają interesujący Cię produkt, zachęcamy do bezpośredniego zakupu, prawdopodobnie zapłacisz wtedy mniej za wysyłkę i wesprzesz lokalny biznes.
Więcej informacji o procesie zwrotów na: zieta.pl/return or zieta.pl/warranty
 • Obejrzyj dobrze opakowanie w obecności kuriera, czy nie jest uszkodzone.
 • Nasze produkty w większości są wysoce polerowane. Sugerujemy użycie miękkich rękawiczek w celu ochrony produktu przed porysowanie i zatłuszczeniem.
 • Sprawdź dobrze paczkę. Powinny być elementy montażowe*, instrukcja, gwarancja.
 • Nie wyrzucaj od razu opakowania i zabezpieczeń, sprawdź najpierw produkt. Zwłaszcza opakowania w formie skrzyń radzimy przechować.
 • Zapoznaj się z instrukcją.Sprawdź raz jeszcze opakowanie, nie wyrzucaj go od razu. Jeżeli elementów montażowych faktycznie brak, skontaktuj się z nami, prześlij zdjęcie karty gwarancyjnej i etykiety na opakowaniu.
Sprawdź raz jeszcze opakowanie, nie wyrzucaj go od razu. Jeżeli szablonu faktycznie brak, wejdź na stronę Download, pobierz właściwy plik i wydrukuj go w skali 1:1
W opakowaniu powinna być dołączona instrukcja. Instrukcję można również pobrać z Download centre. Sugerujemy używanie miękkich rękawiczek, aby uniknąć zarysowania powierzchni.
Wg instrukcji załączonej w opakowaniu. Instrukcję można również pobrać z Download centre.
 • Pojawienie się drobnych rys na wysoce polerowanych produktach jest naturalnym procesem. Drobne rysy można spolerować. Radzimy w tym celu skorzystać z profesjonalnego serwisu.
 • Pojawienie się przebarwień lub rdzy na produktach surowych, industrialnych, np. The Heat, Copper, Raw jest naturalnym procesem starzenia tych produktów, efektem zamierzonym. Proponujemy nic z tym nie robić, poza podziwianiem, a być może  wykonaniem fotograficznej dokumentacji tego zjawiska do własnej kolekcji.
Lustro można zrotować pod dowolnym kątem . Sugerujemy mocować wg dołączonej instrukcji lub wg schematu dołączonego do konstelacji. Schematu można również pobrać na podstronie CONSTELATIONS lub DOWNLOAD CENTER
W tej chwili nasze studio i zakład produkcyjny nie są otwarte dla zwiedzających ani nieplanowanych wizyt. Obecnie nie prowadzimy sprzedaży w naszym Studio Office.
W zakładce „Gdzie nas znaleźć” znajdziesz galerie, muzea lub lokalnych sprzedawców z naszymi produktami. Na wystawach czasowych czy targach branżowych prezentujemy szeroką gamę naszych produktów, dlatego warto je odwiedzić.
 • Tak, Zieta Studio realizuje projekty biznesowe w szerokim zakresie. Nasi projektanci mogą stworzyć zarówno sam koncept produktu z uwzględnieniem wymagań produkcyjnych, uzupełniając to DNA marki Zieta, a także stworzyć unikalny produkt w technologii FiDU na wyłączność.
 • Przykłady relacji biznesowych możesz zobaczyć w Special Projects Owszem, w zakresie działań medialnych lub jednorazowych akcji biznesowych
Owszem, najlepiej w formie barterowej. Zależy od zakresu, formy, długości relacji.

 • Jeśli jest to projekt non-profit, edukacyjny, to jak najbardziej. 
 • Jeśli jest to projekt biznesowy, również, ale prosimy o kontakt. Jeśli projekt zostanie zaakceptowany, zaproponujemy nasz znak ‘approved’, a nawet relację partnerską.  • Podstawowa kustomizacja jest zapewniona przez konfigurator - w rozmiarze, materiale i kolorze
 • Możemy zmienić kolor na inny z palety RAL, ale przy większych zamówieniach. W tym celu prosimy o kontakt mailowy.
 • Dodatkowo możemy wykonać grawer za opłatą. W tym celu prosimy o kontakt mailowy.
 • Konstrukcje stołowe możemy również dostosować na długość i szerokość pod konkretny blat. W tym celu prosimy o kontakt mailowy.Tak, konstrukcje stołowe możemy również dostosować na długość i szerokość pod konkretny blat. W tym celu prosimy o kontakt mailowy.
Możemy zaproponować dopasowany, wysokiej jakości blat betonowy, drewniany, kamienny lub szklany we współpracy z naszymi sprawdzonymi partnerami, a także dopasowaną konstrukcję stołową. W tym celu prosimy o kontakt mailowy ze wskazaniem pożądanej konstrukcji, a także kilka zdań o miejscu przeznaczenia. 
Stoły G-Table są projektowane generatywnie na podstawie parametrów otrzymanych z rozmowy z klientami. Są tworzone w pełni jednostkowo pod konkretne potrzeby odbiorcy, miejsca przeznaczenia. Nie tworzymy dokładnie takich samych G-Tabli, a przeprowadzamy klienta przez proces współtworzenia obiektu współgrającego z jego przestrzenią.
Co do zasady nie. Mimo wszystko prosimy o kontakt mailowy w tym temacie.
 • Jako Zieta Studio możemy zaprojektować i stworzyć unikalny produkt lub obiekt artystyczny we współpracy ze znanymi designerami lub artystami.
 • Zieta Studio realizuje również projekty biznesowe w szerokim zakresie. Nasi projektanci mogą stworzyć zarówno sam koncept produktu z uwzględnieniem wymagań produkcyjnych, wzbogacając to o DNA marki Zieta, a także stworzyć unikalny produkt w technologii FiDU na wyłączność.
 • Przykłady relacji biznesowych możesz zobaczyć w Special Projects Prosimy wybrać preferowany język i walutę, aby proces zakupowy był przyjemniejszy.
Wybór można zawsze zmienić w menu na górze
Akceptuję