Koszyk (0)
Powrót do Journal

ELETRIC MAGENTA dla DESA Home Today

Interdyscyplinarne poszukiwania materiałowe Oskara Zięty łączą w sobie inżynierię, sztukę, technologię i design. Badania materiałowe oprawiane są w formy czysto artystyczne lub użytkowe, a dla DESA Home zyskały nową interpretacyjną warstwę – koloru Electric Magenta.

Zdjęcia wykonała Agata Maziarz z Hygge Blog, a tu znajduje się link do artykułu dziewczyn z odwiedzin w naszym biurze: HYGGE BLOG
electric magenta for desa home

„Kolor samego obiektu w różnych wnętrzach i przy różnym świetle jest inny. Lustro odbija przestrzeń, a kolor staje się filtrem. To trochę tak jakbyśmy założyli magentowe okulary”.
~ Oskar Zięta dla DESA Home ~MAGENTA STALI


Tegoroczna propozycja Oskara Zięty dla DESA Home Today to stalowa interpretacja koloru Viva Magenta Instytutu Pantone. Eksperymenty z naturalnymi pigmentami nakładanymi na polerowane powierzchnie metalowych obiektów Zieta Studio, w elektryzujący sposób manifestują głębię Magenty.


MANIFESTY ZIETY


W unikatowej odsłonie Elektric Magenta, koloru dostępnego, jedynie na platformie DESA Home lub stacjonarnie, prezentujemy dwa flagowe obiekty Zieta Studio. Metalowe lustro RONDO i ikoniczny stołek PLOPP.PLOPP, czyli Polski Ludowy Obiekt Pompowany Powietrzem jest laureatem prestiżowej nagrody Red Dot Award. Uznany ze względu na swą oryginalną, zabawkową formę, która znakomicie manifestuje autorską technologię deformowania stali ciśnieniem wewnętrznym. PLOPP to obiekt zrównoważony, monomateriałowy i niezwykle wytrzymały. Jego niepozorna forma jest w stanie utrzymać ponad dwie tony.

Metalowe lustro RONDO to fascynująca opowieść o potędze koloru i odbiciach. Oskar Zięta lubi debiuty na tym formacie, co mieliśmy okazję podziwiać podczas tegorocznej odsłony targów Salone del Mobile w Mediolanie – gdzie premierowo zaprezentowany został tryptyk Helix Nebula. Odcienie te rozszerzyły kolekcję Transitions, która kosmicznie opowiada o gradientowych przejściach.
Obiekty Electric Magenta są metalową interpretacją koloru, który na kołach modeli RGB i CMYK znajduje się dokładnie w połowie drogi między czerwonym a niebieskim. Francuski chemik François-Emmanuela Verguin początkowo nazywał ten opatentowany przez siebie barwnik anilinowy - fuksyną. Kolor został jednak przemianowany, by uczcić włosko-francuskie zwycięstwo w bitwie pod Magentą w 1859 roku. Niemal równolegle, bo w 1860 roku identyczny kolor, zwany różanym stworzony został przez dwóch brytyjskich chemików, Edwarda Chambersa Nicholsona i George'a Maule'a.
inflated steel mirror in electric magenta finish

Projekt DESA Home Today traktuje o istocie zrównoważonego designu i sztuki. Oskar Zięta od 20 lat tworzy obiekty, które dziś nazywamy produktami cyrkularnymi. Są ekologiczne, możliwe do recyklingu, ale przede wszystkim wytrzymałe – a dzięki temu długowieczne. Ponadto, technologia FiDU poza optymalizacją materiałochłonności i energii pozwala również na redukcję przestrzeni wirtualnej.
Kolekcje dla DESA Home są spójną narracją o naturalnych inspiracjach, bliskości i poszukiwaniu indywidualnych form ekspresji w obiektach użytkowych. Co dziś szczególnie ważne w pędzącej machinie masowości i powtarzalności. Projekt „to ukłon w kierunku naturalnych, organicznych i zrównoważonych materiałów. To dbałość o najmniejszy detal”.

Nie przegap

Zieta Studio na ICFF

Stoisko 1135, Javits Center, Nowy Jork

Stoisko 1135, Javits Center, Nowy Jork

Prosimy wybrać preferowany język i walutę, aby proces zakupowy był przyjemniejszy.
Wybór można zawsze zmienić w menu na górze
Akceptuję