Koszyk (0)
Powrót do Journal

ZIETA ILUSTROWANY x ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL x FUZJA

FUZJA, ŁÓDŹ

Kotłownia Elektrowni Scheiblera (FUZJA)

ZIETA ILUSTROWANY O liniach, designie i emocjach
„Wierzymy, że ilustracje mają duszę. Skrywają w sobie wielowątkowe i wielowymiarowe opowieści o liniach, kolorach i emocjach.”

Wiosną, w pełnej odsłonie projekt Zieta Ilustrowany gościł w przestrzeni Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Teraz spotkamy się w Łodzi podczas Łódź Design Festival w FUZJI. 

Plopp zdjęcie: Marta Wereszko

J-Chair zdjęcie: Marta Wereszko

Zieta Studio na co dzień łączy dyscypliny — sztukę, design, inżynierię i technologię. W tej interdyscyplinarności zwraca uwagę na potrzebę promowania jakości i wielkości polskich twórców na świecie. Dlatego powstał projekt Zieta Ilustrowany, którego celem jest wspieranie młodych artystów, łączenie dyscyplin i wspólne opowiadanie historii.

Harmonica zdjęcie: Marta Wereszko

Triglav zdjęcie: Marta Wereszko

Deformowane w stali obiekty Oskara Zięty zostały poddane indywidualnym, ekspresyjnym interpretacjom. Prace, wydrukowane na dużych formatach, ujęto w ekologiczny  koncept wystawienniczy wspierany przez beMatrix Poland i Wise Expo.


Tafla O zdjęcie: Marta Wereszko

zdjęcie: Patryk Grądys

Nowy koncept wystawienniczy obejmuje serię limitowanych grafik, które prezentują ikoniczne obiekty Oskara Zięty oczami jednych z najbardziej cenionych polskich ilustratorów, takich jak: Karol Banach, Edgar Bąk, Katarzyna Bogucka, Ola Dobrzyńska, Iza Dudzik, Kuba Ferenc, Joanna Gniady, Malwina Hajduk, Ada Jarzębowska, Jakub Kamiński, Agata Królak, Paweł Mildner, Marian Misiak, Anna Niemierko, Maciej Polak, Paweł Smardzewski, Paweł Szlotawa, Asia Wójtowicz.

zdjęcie: Patryk Grądys

Łódzkie spotkanie z ilustracjami odbędzie się w wyjątkowej, industrialnej przestrzeni starej Kotłowni Elektrowni Scheiblera, dziś znanej jako FUZJA. Ekspozycja Zieta Ilustrowany będzie dostępna dla odwiedzających podczas festiwalu Łódź Design Festival, ale potrwa dłużej bo startuje już 15 maja a kończy dopiero  2 czerwca. 

Nie przegap

Zieta Studio na ICFF

Stoisko 1135, Javits Center, Nowy Jork

Stoisko 1135, Javits Center, Nowy Jork

Prosimy wybrać preferowany język i walutę, aby proces zakupowy był przyjemniejszy.
Wybór można zawsze zmienić w menu na górze
Akceptuję