Koszyk (0)
Powrót do Journal

Zieta Ilustrowany

G-Table zdjęcie: Karol Banach

Wierzymy, że ilustracje mają duszę. Skrywają w sobie wielowątkowe i wielowymiarowe opowieści o liniach, kolorach i emocjach.


W Zieta Studio na co dzień łączymy dyscypliny — sztukę, design, inżynierię i technologię. W tej interdyscyplinarności mocno zależy nam na promowaniu jakości i wielkości polskich twórców na świecie. Dlatego zainicjowaliśmy projekt Zieta Ilustrowany, którego celem jest wspieranie młodych artystów, łączenie dyscyplin i wspólne opowiadanie historii.

Rondo Lustro zdjęcie: Joanna Gniady

Crash Vase zdjęcie: Kuba Ferenc

Lubimy wyzwania i lubimy łączyć. 


Do współpracy zaprosiliśmy ilustratorów, którzy tak jak my współdzielą pasję do nadawania nowego wymiaru krzywiznom. Nasze deformowane w stali obiekty zostały poddane indywidualnym interpretacjom. A ich wielowątkowe wymiary oprawione w opowieści o sile obrazu.

Plopp zdjęcie: Ada Jarzębowska

G-Console zdjęcie: Ola Dobrzyńska

Tafla O zdjęcie: Kuba Ferenc

Prace, wydrukowane na dużych formatach, ujęto w koncept wystawienniczy, którego premiera odbędzie się podczas tegorocznej edycji targów Warsaw Home w PTAK Expo.

więcej →

Bolid zdjęcie: Karol Banach

J-Chair zdjęcie: Katarzyna Bogucka

Przedpremierowa odsłona projektu w formie indywidualnej ekspozycji miała miejsce w C.H. Renoma we Wrocławiu – tam oglądać możemy jak Katarzyna „Nioskia Bogucka przetłumaczyła na swoje owalne linie opowieść architektonicznego krzesła J-CHAIR.

więcej →

J-Chair Projekt dla Muzeum Jerke zdjęcie: Rafał Ciemny

Ultraleggera Chair zdjęcie: Iza Dudzik

Podczas prac nad projektem z sentymentem wspominaliśmy inicjatywę „Usiądź po polsku”, która była częścią projektu realizowanego podczas obchodów Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Wówczas Oskar Zięta powołał nieformalną grupę IDP (Inicjatywę Dolnośląskich Projektantów) by zaprojektować wnętrze Baru Barbara, nadając mu funkcję centrum edukacyjnego, przestrzeni wystawienniczo-szkoleniowej, biura ESK i stworzyć wizytówkę polskiego designu.

Plopp zdjęcie: Ada Jarzębowska

Fidu Alphabet zdjęcie: Marian Misiak

Do grupy IDP należał wówczas m.in. Marian Misiak, który już wcześniej twórczo współpracował z Ziętą. Współpraca ta była preludium do dzisiejszych rozmiarów projektu Zieta Ilustrowany. Bowiem w 2014 roku, Misiak opracował ilustracje do publikacji dotyczącej systemu mebli 3+. Tak też wspominany typograf Marian Misiak współtworzył z Oskarem Alfabet FiDU, czyli deformowane w stali litery Zięty oraz opartą o ich kształt czcionkę Maria1.

więcej →
Lubimy działania międzysektorowe. Interesującą fuzją umiejętności są projekty, takie jak Tafla O Nectar i BOLID — obiekty, na których światowej sławy ilustrator James Jean wygrawerował swoje prace.

więcej →

Tafla O zdjęcie: Maciej Polak

Mocnym nawiązaniem do ilustrowanych opowieści jest też animacja ULTRALEGGERA — o najlżejszym krześle świata.

Ultraleggera Chair zdjęcie: Edgar Bąk

W tegorocznej edycji projektu Zieta Ilustrowany udział wzięli: Karol Banach, Edgar Bąk, Katarzyna Bogucka, Ola Dobrzyńska, Iza Dudzik, Kuba Ferenc, Joanna Gniady, Ada Jarzębowska, Agata Królak, Marian Misiak, Anna Niemierko, Maciej Polak, Asia Wójtowicz. 
W tegorocznej edycji projektu Zieta Ilustrowany udział wzięli: Karol Banach, Edgar Bąk, Katarzyna Bogucka, Ola Dobrzyńska, Iza Dudzik, Kuba Ferenc, Joanna Gniady, Ada Jarzębowska, Agata Królak, Marian Misiak, Anna Niemierko, Maciej Polak, Asia Wójtowicz. 

Chippensteel Chair zdjęcie: Joanna Gniady

Karava Vase zdjęcie: Asia Wójtowicz

Sonar zdjęcie: Anna Niemierko

Wierzymy, że owoce projektu Zieta Ilustrowany są świadectwem potencjału polskich twórców i będą przyczynkiem do inspirujących dyskusji o sztuce, emocjach i kolorach.

Hot Heart zdjęcie: Agata Królak

Nie przegap

Zieta Studio na ICFF

Stoisko 1135, Javits Center, Nowy Jork

Stoisko 1135, Javits Center, Nowy Jork

Prosimy wybrać preferowany język i walutę, aby proces zakupowy był przyjemniejszy.
Wybór można zawsze zmienić w menu na górze
Akceptuję