Koszyk (0)
Powrót do Journal

Wystawa 'Matt is the new shine' w Galerii Domar

Galeria Wnętrz DOMAR

Braniborska 14, Wrocław

white matt objects by zieta studio

Zieta o bieli

 
Jesteśmy projektantami, obserwatorami i twórcami dzięki fotoreceptorom. W naszych oczach posiadamy zaawansowany mechanizm, który pozwala nam widzieć kolor. Kolor, który jest niczym innym jak naszą subiektywną interpretacją fal przenoszących energię.


fidu alphabet zieta studio white matt

zdjęcie: Weronika Trojanowska

Rondo Lustro zdjęcie: Jakub Kania

Biel – suma i brak koloru

 
W widzialnym spektrum, każdy kolor ma inną długość fali. Czerwień najdłuższą, a fiolet najkrótszą. Biel to jedyny kolor, który obejmuje ich wszystkie długości. Gdy światło uderza w obiekt, niektóre fale są pochłaniane, inne odbijane. Gdy wszystkie zostają odbite, wówczas obiekt wydaje się dla naszego oka biały. Dlatego biel nazywamy sumą wszystkich kolorów i jednoczesnym ich brakiem.


Tafla O zdjęcie: Kacper Miodek

G-Side Table zdjęcie: Kacper Miodek

Kolory metalu

 
W projektach Zieta Studio kanałem transmisyjnym emocji jest metal. Wykorzystujemy jego naturalne właściwości.  Polerując transformujemy jego powierzchnię do efektu lustra. W zależności od stopu pracujemy z łagodnym, ciepłym blaskiem miedzi lub chłodny, czasem lodowaty połysk stali.


Fidu Alphabet zdjęcie: Weronika Trojanowska

Moc braku koloru

 
Kolor biały jest płótnem. Tłem dla każdego koloru i kształtu. Biel to prostota, czystość, minimalizm. Biel emanuje cichą pewnością siebie. Nie krzyczy, a jest potęgą. Jest sumą wszystkich barw. Tworzy przestrzeń i głębię. Jest harmonijna.

Uzależniająca biel


Fascynują nas odbicia. Dlatego musi fascynować nas kolor. Eksperymentujemy zatem z koloryzacją metalowych powierzchni. Uzależniającą stała się biel. Transformuje ona lustrzanych powierzchnie w białe matowe rzeźby – bez użytkowej funkcji lustra, a wciąż pociągające jako obiekt wnętrzarski.

Tafla C zdjęcie: Jakub Kania

Constellations Tafla O zdjęcie: Kacper Miodek

Stal. Biel. Mat.

Tło sztuki

 
W designie biel jest ponadczasową siłą, która nadaje definicji przestrzeniom. Jej magia tkwi adaptacyjności. Biel wtapia się i porządkuje. Nadaje miękkości. Biel pozwala innym elementom błyszczeć, pozostając istotą całości.
 
W Zieta Studio wciąż odkrywamy potęgę bieli i studiujemy nowy blask matu.
Triglav zdjęcie: Kacper Miodek

Nie przegap

Zieta Studio na ICFF

Stoisko 1135, Javits Center, Nowy Jork

Stoisko 1135, Javits Center, Nowy Jork

Prosimy wybrać preferowany język i walutę, aby proces zakupowy był przyjemniejszy.
Wybór można zawsze zmienić w menu na górze
Akceptuję