Koszyk (0)

Opowieść

Proces

Konceptualizacja, szkice i adaptacja metody wytwarzania: tak z definicji rozwija się projektowanie. My zmieniamy kolejność. Kontrolujemy proces produkcji, a powstałe w jego wyniku obiekty są wynikiem aktu materializacji formy. Nazywamy to Prozessdesign.

Wiara w autorski proces

Opracowany i opatentowany przez Oskara Ziętę proces produkcyjny FiDU traktujemy jako fundament naszej twórczości. Ustalamy własne zasady i tworzymy wizje przyszłości. W naszej pracy liczy się interdyscyplinarność i badania. Poprzez synergię technologii ze sztuką i designem dostarczamy innowacyjne formy tym, których w równym stopniu fascynuje materiał i jego opowieść.

Ciągłe uczenie się

Największą wartością kontroli procesu jest ciągły rozwój. Wnikamy w cechy materiału, co pozwala nam zmaksymalizować jego potencjał w ramach anizotropowych właściwości. Stal stanowi trzon naszych badań. Śledzimy jej plastyczność, wagę, wytrzymałość i współczynnik załamania światła. Specyfikę przekładamy na parametry, które optymalizujemy, wykorzystując potencjał nowych technologii.

Świadomość zrównoważonego rozwoju

Kluczowe jest wykorzystanie metalu. Może on być poddawany recyklingowi praktycznie w nieskończoność bez utraty swoich pierwotnych właściwości i parametrów użytkowych. Wzmacniamy jego właściwości, pracując w technologii FiDU oraz przy użyciu oprogramowania do projektowania parametrycznego. Obie koncepcje przyczyniają się do optymalizacji procesu projektowania i produkcji. Precyzyjne obliczenia pozwalają nam zmaksymalizować efektywność wykorzystania metalu i zminimalizować ilość odpadów.

Instynktowna cyrkularność

Od lat instynktownie stosujemy się do zasad gospodarki o obiegu zamkniętym (Circural economy), co wynika z procesowego podejścia do projektowania i wytwarzania produktów, które stanowi sedno działalności Zieta Studio. Odpowiednio zaprojektowany proces prowadzi nas do efektywnego wykorzystania materiałów, takich jak stal, miedź czy aluminium. Niewielka waga obiektów pozwala natomiast, na zmniejszenie zużycia energii podczas transportu. Większość obiektów Zieta Studio wykonana jest w całości z jednego materiału, co oznacza, że do ich stworzenia potrzebna jest jedna dostawa od producenta blachy do pracowni. Zgodnie z rosnącą popularnością idei produkcji monomateriałowej - obiekty idealnie nadają się do recyklingu.

Gdy nasz obiekt spełni już swoje zadanie, potencjalnie może zostać w poddany pełnemu recyklingowi i wrócić do obiegu np. w postaci nowego kawałka blachy. Niemniej jednak mamy silne przekonanie, że wartość kolekcjonerska, trwałość i funkcjonalność obiektów Zieta Studio pozwoli im trwać pokolenia.

Pliki

Tak pracujemy

Zobacz, gdzie dzieje się magia

NASZE STUDIO I PRZESTRZEŃ PRACY
Prosimy wybrać preferowany język i walutę, aby proces zakupowy był przyjemniejszy.
Wybór można zawsze zmienić w menu na górze
Akceptuję