Koszyk (0)
Powrót do Journal

Zieta Studio na Salone del Mobile.Milano

Mediolan

Fiera Milano, Rho

Światło, ultralekkość i zrównoważony rozwój.

W tym roku, podczas 62. edycji targów Salone del Mobile.Milano Zieta Studio  zaprezentujemy się w zupełnie nowym świetle - dosłownie. Nasze najnowsze obiekty Zieta pojawią się w swych jeszcze jaśniejszych, jeszcze lżejszych i jeszcze bardziej zrównoważonych odsłonach. Tydzień doświadczania kolorów, form i inspirujących dyskusji o zrównoważonej przyszłości startuje już 16 kwietnia 2024 w Rho Fiera Milano.

16th - 21st kwietnia 2024
Hala 14 | Stoisko E37
Fiera Milano, Rho

zdjęcie: Krzysztof Bobrowic

Obiekty nie tylko do siadania

Krzesło to jeden z czołowych symboli designu. Niemal każdy projektant, w trakcie procesu kształcenia staje przed wyzwaniem stworzenia stabilnego siedziska. Oskar Zięta, manifestując swoje wieloletnie badania nad właściwościami metalu w postaci PLOPP-a (Polskiego Ludowego Obiektu Pompowanego Powietrzem), podbił światową scenę designu po debiucie właśnie podczas Salone del Mobile w Mediolanie w 2007. Dziś, wykorzystując swoją autorską technologię deformowania stali ciśnieniem wewnętrznym (FiDU), tworzymy prowokujące zmysły rzeźby oraz artystyczne instalacje. Kształty obiektów jedynie sugerują ich funkcje. Dopóki nie usiądziemy na Ultraleggera, obiekt jest zwierciadłem optymalizacji indeksu wagi. Dopóki nie spoczniemy na obiekcie PLOPP, jest on symbolem pierwszych badań w zakresie optymalizacji technologii produkcji. A obiekty J-Chair, czy Chippensteel prowadzą przez nieoczywiste meandry rzemiosła, sztuki i architektury.

zdjęcie: Zasoby Studio

Oko zdjęcie: Weronika Trojanowska

Poetyka złotego koła

Podczas włoskiego spotkania z designem, zaprezentowane zostaną premiery naszych stalowych luster, które łączą w sobie piękno odbić polerowanej stali z głębią percepcyjną zabiegów optycznych. Zahipnotyzuje Merkury, gradientowym wykończeniem pochłonie pojedyncza Tafla, a jej konstelacje ponownie zachwycą unikatowością inox. Tegorocznym, mocnym akcentem stoiska Zieta Studio w Mediolanie będzie klasyczne RONDO w magnetyzującej odsłonie. Mimo iż kolory Zieta Gold znane są już szerszej publiczności z Kolekcji Aurum, w nowym wymiarze jest kwintesencją przenikania się wątków odbić, stali, światła i złota. W tym roku, RONDO wzmocnione i podkreślone zostanie nowym rozdziałem – Oświetlenie Zieta.

Harmonica zdjęcie: Weronika Trojanowska

 To suma zachwytów nad światłem, odbiciami i barwami, dzięki którym powstała sztuka oświetlania i oświetlenia, która całej swej okazałości zostanie premierowo zaprezentowana właśnie podczas Salone del Mobile.Milano – zaświeci ultracienka Luna, organiczny Lampin, technologiczna Harmonica, czy liniowy BladeE. Zobaczymy pojedyncze obiekty i ich unikatowe konstelacje. Oświetlenie Zieta jest wynikiem naszych interdyscyplinarnych poszukiwań. Jest kontynuacją naszej fascynacji metalem i ewolucją technologii FiDU. I symbolem ciągłego sięgania po więcej, poprzez mniej - zgodnie z ideą Zieta Studio less is less.

Encyklopedia światła

W Zieta Studio na co dzień łączymy dyscypliny — sztukę, design, inżynierię i technologię. Oświetlenie Zieta, to nowa interdyscyplinarna opowieść o naszej fascynacji materiałem, doskonałości rzemiosła i istocie światła. To opowieść o odnajdywaniu piękna w funkcjonalności i funkcjonalności w pięknie. To oparta na badaniach, adaptacja produkcji do wymagającej, zrównoważonej przyszłości w formie ambientowych, monomateriałowych lamp.

Lampin zdjęcie: Weronika Trojanowska

Oświetlenie Zieta to nowy rozdział opowieści Zieta Studio, w której obiektem fascynacji jest światło.Ultraleggera Chair zdjęcie: Ernest Wińczyk

O tym, że mniej znaczy mniej

Zaawansowane studia Zieta Studio nad ultralekkością realizowane są na poziomie koncepcyjnym, procesowym i produkcyjnym. To nieustanna redukcja realnej wagi obiektów, ograniczanie zużycia materiału i energii, ale też przestrzeni wirtualnej potrzebnej do przechowywania danych. To szczegółowa opowieść o idei less is less – czyli o używaniu mniej, pragnieniu mniej i konsumowaniu mniej. Podczas spotkania w Mediolanie zrównoważona narrację podzielna została na trzy strefy jej odkrywania. Strefa rzeźbiarskich monomateriałowych manifestów technologicznych FiDU. Strefa ultralekka, czyli prezentacja rodziny ULTRALEGGERA w ujęciu gotowych obiektów i ich poszczególnych, elementów. Oraz strefa światła, gdzie ekologiczna narracja skupia się na redukcji komponentów produkcyjnych, ale też ich możliwości demontażu i wymiany. Całość wieńczy istotę gospodarki cyrkularnej, ponieważ większość naszych obiektów jest monomateriałowa, co oznacza, że może być poddana recyklingowi w całości. Stalowe obiekty są bardzo trwałe, przez co długowieczne, zatem jedynie świadoma decyzja o ich ponownym przetworzeniu może dopełnić ich cyrkularnej misji.

Ultraleggera Chair zdjęcie: Weronika Trojanowska

Podparte poziome powierzchnie

Rozwijający się obszar eksploracji  Zieta Studio w zakresie stabilizacji i potencjału metalu manifestuje się również pod postacią stołów. Jednym z czołowych obiektów tej kategorii jest G-Table, który w swej formie opowiada o optymalizacji parametrycznej, technologii FiDU i bionice. Nasze stoły są dynamicznym dialogiem podstaw i blatów. To eksperymenty w zakresie kształtu, wagi i zestawień materiałowych. Te funkcjonalne obiekty wzbogacają wnętrza o niepowtarzalne impresje rzeźbiarskie różnych formatów. Od masywnego w podstawie stołu Parova, po subtelny i delikatny stół Ultraleggera. Selekcja premierowych wykończeni z kategorii Stoły Zieta Studio – również do bliższego przyjrzenia się w Mediolanie.

zdjęcie: Weronika Trojanowska

Rotation Vase zdjęcie: Ida Wyżkiewicz

Kolor, detal i konsole

Podczas mediolańskich spotkań nie zabraknie również akcentów dekoracyjnych z wciąż rozszerzanej kolekcji wazonów Zieta. Pojawią się też nowości w kategorii konsol, które hołdują estetyce, funkcjonalności i codziennym nawykom. Podczas Salone del.Mobile 2024 zaprezentujemy bioniczną konsolę HUBA oraz parametryczną siostrę G-Table, czyli konsolę G.

zdjęcie: Weronika Trojanowska

Dołącz do nas na 62. edycji targów Salone del Mobile.Milano!

16-21 kwietnia 2024 r.
Hala 14 | Stoisko E37
Fiera Milano, Rho
Nasze stoisko przeprowadzi odwiedzających przez świat kolorów, form i połączeń materiałowych. Produkcyjne i koncepcyjne detale z pewnością pochłoną wnikliwą część publiki. Wszystko powyższe połączy wiodąca narracja o zrównoważonej przyszłości, ultralekkości i potencjale jaki niesie ze sobą monomateriałowość.

Tafla O zdjęcie: Weronika Trojanowska

Nie przegap

Zieta Studio na ICFF

Stoisko 1135, Javits Center, Nowy Jork

Stoisko 1135, Javits Center, Nowy Jork

Prosimy wybrać preferowany język i walutę, aby proces zakupowy był przyjemniejszy.
Wybór można zawsze zmienić w menu na górze
Akceptuję