Koszyk (0)
Powrót do Journal

ILUSTROWANE OPOWIEŚCI | J–CHAIR - Katarzyna Bogucka

DH Renoma

Świdnicka 40, Wrocław | PL

Dawno, dawno temu, na samym początku płaskiej formy… Był J-CHAIR. Ani nie krzesło, ani nie litera. J-CHAIR był pomysłem, emocją i interpretacją. Manifestem dialogu sztuki i architektury.
ilustrations of j-chair Bogucka

zdjęcie: Katarzyna Bogucka (Nioska)

Każdy obiekt Zieta Studio ma swoją własną, unikalną historię. Ośmielilibyśmy się powiedzieć, że takie opowieści są esencją każdego z nich. Z biegiem czasu emocje i interpretacje ewoluują. Ale punkt kulminacyjny jest ten sam. To moment zatrzymania. Sekunda, w której twórca decyduje się postawić kropkę na końcu formy.
ilustrowany obiekt j-chair zieta studio

J-Chair zdjęcie: Julia Leus

details of steel j-chair Bogucka ilustrations

J-Chair zdjęcie: Rafał Ciemny

Kiedy czarny J-CHAIR ujrzał światło dzienne, wątki jego opowieści ewoluowały obfitością dialogów koloru i materiału. Wciąż, jednak z konsekwentnym oddaniem dla kształtu. Dziś możemy badać, jak forma J-CHAIR łączy kontrasty. Jak prezentuje na sobie uspokajającą, ale wymagającą oliwkową zieleń z głębią koniakowego odcienia naturalnej skóry i wieloma innymi inspiracjami.
Iskrą, która nadała bieg historii J-CHAIR była awangardowa wizja Władysława Strzemińskiego pt. Konstrukcja płaska – rozbicie czarnego prostokąta (1923). Ten prostokąt opowiada swoją własną historię w Muzeum Jerkę w Niemczech. Oskar Zięta, zafascynowany w swej twórczości konstruktywistami, przestudiował prostokąt i bryłę muzeum by sumę tych dwóch opowieści przekształcić, w funkcjonalny obiekt – krzesło.
ilustrowany obiekt zieta studio Katarzyna Bogucka

zdjęcie: Rafał Ciemny

Opowieści J-CHAIR są swego rodzaju preludium nowego projektu Zieta Ilustrowany, którego pierwsze owoce zobaczymy na tegorocznej edycji targów designu Warsaw Home. 
 Ponieważ J-CHAIR konsekwentnie upomina się o swój głos w trwającej opowieści Zieta Studio. Do interpretacji tychże zaprosiliśmy Katarzynę „Nioska” Bogucką. Zaufaliśmy jej stylowi narracyjnemu, aby przetłumaczyć i uwiecznić skomplikowaną historię J-CHAIR w zatrzymanym, codziennym momencie. Te uchwycone płynną kreską małe pogaduszki przybliżają niezwykłe chwile. Ilustracyjnie opowiadają momenty dziejące się na krześle za pomocą energicznych, owalnych linii Nioski. 
steel obiect j-chair by zieta srtudio ilustrated by Katarzyna Bogucka

zdjęcie: Rafał Ciemny

Nie przegap

Zieta Studio na ICFF

Stoisko 1135, Javits Center, Nowy Jork

Stoisko 1135, Javits Center, Nowy Jork

Prosimy wybrać preferowany język i walutę, aby proces zakupowy był przyjemniejszy.
Wybór można zawsze zmienić w menu na górze
Akceptuję