Koszyk (0)

About us

Zieta Studio

Żyjemy w przyszłości i dostarczamy rozwiązania na miarę rzeźbiarzy 4.0. Design jest niczym pryzmat wielu dyscyplin. Łączymy sztukę z bioniką, technologią i innowacją. Tworzymy formy i kształty, poszukując nowych kierunków i płynących z natury inspiracji. Nieustannie redefiniujemy pojęcie zdobywania przestrzeni. Staramy się współtworzyć przy pomocy interdyscyplinarnych obiektów i form artystycznych wykonanych z nadmuchanego metalu.
Nie podążamy za trendami, tworzymy je. Opowiadamy nasze historie ze stali, opierając pracę na kontrolowanej utracie kontroli. Ledwie zauważając granicę między sztuką a designem, tworzymy ponadczasowe obiekty. Nasza filozofia znajduje odzwierciedlenie w metalowych powierzchniach, które nigdy nie są dokładnie takie same. Przekształcamy krzywizny w niepowtarzalność. Nadajemy im znaczenia. Chociaż kierujemy się powszechnym pragnieniem nieskazitelności, wielbimy deformacje, by tworzyć elementy dla przestrzeni gotowych na wyzwania przyszłości.
W Zieta Studio tworzymy funkcjonalne obiekty, których potencjały maksymalizowane są dzięki podejściu bottom-up. Fundamentem jest fascynacja materiałem. Kolejny krok to stabilizacja i formowanie. A efektem finalnym są obiekty, których forma jest wynikiem partnerskiego kompromisu między zespołem projektowym a wolnością materiału.
Czołowym obszarem poszukiwań jest stal, jednak autorska technologia FiDU stosowana jest również w przypadku innych metali, takich jak aluminium czy miedź. 

Wdrażana jest automatyzacja procesów i wykorzystywane nowe, generatywne technologie, maksymalizujące potencjał materiałowy i ludzki. Prace są efektem wieloletnich studiów nad właściwościami metalu, które dzięki autorskiej metodzie formowania stali ciśnieniem wewnętrznym (FiDU), tworzą prowokujące zmysły przedmioty-rzeźby. Kształty jedynie sugerują ich funkcje.

Nagrody

2008 ——— 2021

YDMI Award German
Design Council

DMY Award

for Innovation
in production process

Red Dot Design Award
Best Product Design

for Plopp

Forum AID Award

for Plopp

Schweizer Design Preis

Nomination for Unterdruck

Materialica
Design + Technology Award

Design Preis der Bundesrepublik
Deutchland Award,
Rat für Formgebung

for Plopp

Audi-Mentorpreis
by Architektura & Wnętrze

for Oskar Zięta

Must Have Award
Lodz Design Festival

for Drab

Must Have Award
Lodz Design Festival

for the 3+ Chair

30 Most Creative People
of Wroclaw
President’s Prize

Dolnośląski Gryf
Economic Award

“For the pioneer
of the digital age”

“Innovation in Architecture” Award
Architektura-Murator

for Nawa

German Design Award

for Nawa

Mies van der Rohe
Prize Nomination

for Nawa

Must Have Award
Lodz Design Festival

for Ultraleggera

Materialica
Design + Technology Award

for Ultraleggera

Must Have Award
Lodz Design Festival

for Triglav

Red Dot Design Award
Best Product Design

for Ultraleggera

Partnerzy

Prosimy wybrać preferowany język i walutę, aby proces zakupowy był przyjemniejszy.
Wybór można zawsze zmienić w menu na górze
Akceptuję